Vilniaus miesto

 

Vilija Turienė LPS “Bočiai” Vilniaus bendrija, pirmininkė
Adresas: Kaštonų g. 3 – 1A, LT-01107, Vilnius
Tel. Nr. +370 698 78585. El. paštas: vilija@invia.lt
Įmonės kodas 193267272
Banko sąskaita: LT407044060008236133

LPS „BOČIAI“ VILNIAUS MIESTO BENDRIJOS TRUMPA VEIKLOS APŽVALGA

LPS “Bočiai” Vilniaus miesto bendrija (toliau – bendrija) 1991 m. lapkričio mėnesį buvo įregistruota Teisingumo ministerijoje.  Bendrijos pirmąja pirmininke buvo išrinkta įžymi estrados dainininkė, dainų autorė, poezijos ir dailės meno kūrėja Lilijana Ablėnaitė-Miškinienė, neseniai įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai scenoje išsilaikiusi atlikėja. Beveik po dvejų metų pirmininko pareigas perėmė Danutė Baginskienė, po jos Juozas Šimulionis, o Albinas Cibulskas pirmininko pareigas ėjo 9 metus paeiliui, 1996-2005 metais. Vėliau, 2005- 2008 metais pirmininkais buvo renkami Ona Gasparavičiūtė, nuo 2008 metų du metus Povilas Butkus, nepilnus metus –  Donatas Papaurėlis, o 2011-2016 m. vėl Povilas Butkus. 

Lilijana Ablėnaitė-Miškinienė ,pirmininkė1991-1993
Albinas Cibulskas,
pirmininkas 1996-2005
Povilas Butkus, pirmininkas,
2008-2010)m. ir 2011-2016 m.
Donatas Papaurėlis, pirmininkas, 2011 m.

Dėkojame buvusiesiems pirmininkams už ilgą ir nuoseklų darbą bendrijos labui! Nuo 2017 m. bendrijai vadovauja aktyvi visuomeninkė Vilija Turienė. Jos dėka bendrija suaktyvino veiklą ir šiandien, t.y. 2020 m. jungia 20 skyrių, kuriuose yra 1249 asmenys. Organizacijos struktūrą ir kontaktus žr. bendrijos tinklapyje: www.vilniausbociai.lt.

Didžiausi ir aktyviausi skyriai: Vilkpėdės, Naujamiesčio, Antakalniečių, Šeškinės, Bičiulių. Jiems vadovauja atsidavusios, nepailstančios ir kūrybingos pirmininkės S. Ligeikienė, O. Židonytė (perėmė vairą iš R. Uždavinienės), G. Berkelienė, G. Radušienė, V. Račkauskienė. Bendrijoje veikia 15 meno kolektyvų, užsienio kalbų klubas. Vienas mėgstamiausių bočių užsiėmimų yra kelionės po Lietuvą ir užsienį.  Net septyni skyriai nuolat organizuoja įvairias pažintines keliones bei narių poilsį Baltijos pajūryje. Kol nebuvo pandemijos, kasmet keli autobusai linksmai dardėdavo į Vilniaus Bočių organizuojamus Vasaros festivalius Gardine, Gižycke, Piarnu. Šiuose renginiuose prie mūsų prisijungdavo ir smagūs kolegos iš Estijos bei Latvijos.  Kasdieniam gyvenime skyriai veikia savarankiškai, turi savo darbo planus, rengia šventes, o nariai susitinka ir bendruose renginiuose. Lietuvos 100-metį iškilmingai pažymėjome Vyriausybės rūmuose, kur vyko didelis koncertas, skyrių pirmininkams apdovanojimus teikė Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė.

2016 metais, sudarius bendradarbiavimo sutartį su LVŽS partija, ypač didelį dėmesį imta skirti socialiniams ir pensijų didinimo klausimams. Vyko dažni susitikimai ir diskusijos su valdžios ir vyriausybės atstovais, daug kalbėta ir su bendrijos nariais skyriuose. Per keletą metų suorganizuoti 5 masiniai mitingai, į juos kviesdavome ir LPŽA bei profsąjungų atstovus. Duodavome interviu, buvome kviečiami į televizijos laidas. Manome, kad prisidėjome prie to, jog 2018 m. pagaliau buvo nutrauktas ilgametis daugiamilijoninių sumų pervedinėjimas iš Sodros pensijų biudžeto į  privačius II pakopos fondus. Pensijas pradėta indeksuoti, kas užtikrino jų augimą. 2019 m. „Žinių radijuje“  inicijavome ne vieną radijo laidą „Atviras pokalbis“, kvietėme į jas mus dominančius pašnekovus. Bendrijos veiklos kryptys daug kur sutampa su Eurag Lietuva asociacijos tikslais.

Vilija Tūrienė
Dabartinė Vilniaus miesto LPS “Bočiai) pirmininkė nuo 2017 metų

       Bendrija nuo seno vykdo taip pat įvairius edukacinius, sporto bei sveikatinimo projektus.  Natūralu, kad kelionių ir projektų vykdymo metu visada atsiranda vietos ne tik koncertiniam pasirodymui, bet ir smagiai dainai, nuoširdžiam pabendravimui. Didelio narių susidomėjimo sulaukė paskutinis, 2020 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamas projektas „Senjorai visuomenėje ir valstybėje“. Jo metu vyko tyrimas, dvi konferencijos, meno kolektyvų koncertai, edukacinės paskaitos, ekskursijos, nuoširdus susitikimas su kolegomis Bočiais Telšiuose, šv. Mišios Telšių katedroje ir kt.  Svarbiausia ir visiems labai patikusi priemonė buvo Senjorų sveikatinimo stovykla Palangoje, kuri prasidėdavo rytine mankšta ir maudynėmis jūroje…, o baigėsi sukurtu stovyklos himnu, kurį paskutinę dieną atliko visi projekto dalyviai. Kai kurie įsimintini stovyklos momentai įamžinti specialiai tam sukurtame videoklipe:   https://www.youtube.com/watch?v=zNUvQaevqSQ&t 

Pridedami foto: vaizdai iš mitingų ir susitikimų.

Nuotraukoje: finalinis momentas „Lietuva brangi“ Lietuvos 100-mečio minėjime
Nuotraukoje: mitingas prie Seimo
Seimo narė Rima Baškienė apdovanoja Vilniaus miesto senjorus
Nuotraukoje: aktyviausių Lietuvos senjorų susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu
Nuotraukoje: Vilniaus miesto LPS “Bočiai” bendrijos pirmininkės ir tarybos narių Povilo Butkaus bei Zinos Gineitienės susitikimas su Ramūnu Karbauskiu

Nuotraukoje: aktyviausių Lietuvos senjorų susitikimas su prezidentu Gitanu Nausėda ir Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu

  Vilniečių Bočių viešnagė Telšiuose, 2020 m. rugpjūčio 16 d.

Palikę gražuolę Baltiją, pasisėmę grožio, energijos ir sveikatos, projekto “Senjorai visuomenėje ir valstybėje“ dalyviai, grįždami namo, dar užsuko pasisvečiuoti pas kolegas žemaičius. Gražų rugpjūčio rytą didžiulis autobusas su 58 vilniečiais bočiais sustojo Žemaičių sostinėje Telšiuose.

Čia mus pasitiko išradingas, sumanus, geranoriškas visos respublikos ir Telšių rajono „Bočių“ pirmininkas Kajatonas Šliogeris. Jis plačiai papasakojo apie žemaičius ir jų kraštą, organizavo ekskursiją po Telšius, priėmimą „Bočių namuose“ su muzika ir vaišėmis, kur dalyvavo miesto meras, seniūnas ir kiti garbingi svečiai.

Vilniečiai džiaugėsi galėdami dalyvauti ir Šv.Mišiose Telšių bažnyčioje. Po gardžių pietų prie vaizdingo ežero vyko nuotaikingas net keturių žemaitiškų meno kolektyvų koncertas. Tai buvo tikrai spalvinga, įdomi, turininga pažintinė kelionė, už kurią pačiais nuoširdžiausiais žodžiais dėkojame organizatoriams ir visiems, kurie savo sumanumu ir išradingumu prisidėjo prie šio projekto kūrimo ir vykdymo.

(Projektą finansavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija).

Onutė Knezevičienė 2020.08.18

Nuotraukoje: projekto dalyviai Telšiuose prie Bočių namų. Viduryje stovi LPS “Bočiai ” pirmininkas Kajatonas Šliogeris ir jam iš dešinės LPS “Bočiai ” Vilniaus miesto pirmininkė, projekto vadovė Vilija Turienė.
Nuotraukoje: projekto dalyviai Telšiuose, Bočių namuose šokio sūkuryje.
Nuotraukoje: LPS “Bočiai ” pirmininkas Kajatonas Šliogeris ir LPS “Bočiai ” Vilniaus miesto pirmininkė, projekto vadovė Vilija Turienė.
Nuotraukoje: Telšių šokių ansamblis “PINAVIJA”

Atsisveikinimas su vasara Alytuje

2020 m. rugpjūčio 29 d. Vilniaus m. bočiai aplankė LPS “Bočiai” Alytaus m. bočius. Pastarieji sugebėjo surinkti didelį bočių narių skaičių ir parengti nuostabią programą. Gausiai susirinkusius džiugino net aštuoni Bočių alytiškių meno kolektyvai. Šventė vyko taip linksmai ir nuoširdžiai, kad buvo sutarta susitikti sostapilyje per Tarptautinę Pagyvenusių žmonių dieną.(2 foto)

Nuotraukoje: Alytaus m. bočių meno kolektyvas.
Nuotraukoje: LPS “Bočiai” Vilniaus m. pirmininkė V. Turienė dėkoja alytiškiams už nuostabų renginį.

Tarptautinė Pagyvenusių žmonių diena

 2020 m. spalio 1-ąją dieną, Karininkų Ramovėje, Vilniaus m. bočiai surengė įspūdingą šventę, kurioje dalyvavo ir garbingi svečiai. Iškilmingoje aplinkoje Ministrui L. Kukuraičiui, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkei R. Šalaševičiūtei buvo įteikta Rezoliucija ir pristatyta savo vykdyto projekto ataskaita. Šventėje koncertavo aštuoni Vilniaus Bočių meno kolektyvai ir bičiulių Bočių kapela iš Alytaus. Po koncertinės dalies vyko diskusijos, vaišės ir šokiai. Žemiau, nepamirštamos akimirkos nuotraukose. (3 foto – Ministras, salė, šokiai) .

Nuotraukoje: Pagyvenusių žmonių šventė
Vilnius, 2020 10 01
Nuotraukoje: nuoširdus pokalbis su Ministru L. Kukuraičiu,
Vilnius, 2020 10 01

   Paribio dainos festivalis. 2020 10 25.

Populiarusis liaudies dainos tarptautinis konkursas-festivalis šiemet vyko dvidešimtą kartą. Jame pasirodė jauni atlikėjai, tautinių bendrijų, o taip pat Vilniaus, Ukmergės, Utenos, Skuodo, Alytaus Bočių vokaliniai instrumentiniai ansambliai.  Džiugu, kad apdovanotųjų tarpe buvo Vilniaus Bočių Žirmūnų skyriaus vokalinis ansamblis „Neris“ (pirmininkė Aurelija Bakutienė)  ir jo puikus Vandos ir Genutės duetas ( II vieta).   

Nuotraukoje: Bočių Žirmūnų skyriaus vokalinis ansamblis „Neris“
Nuotraukoje: Vandos Dilienės diplomo kopija
Nuotrakoje : apdovanojimai Paribio dainos festivalyje, 2020 10 25.

Vilniaus miesto įspūdinga šventė

Gegužės 28 d. Žvėryne, pavasariškai žalioje Neries krantinėje suskambo dainos, vyko Vilniaus Bočių Gegužinė. Susirinkusiųjų nuotaika buvo pakili, visi buvo išsiilgę vieni kitų. Giesme „Lietuva brangi“ Gegužinę pradėjo svečiai – generolo Plechavičiaus rinktinės karių choras. Dainos plaukė iš širdies ir Žirmūnų ansambliui „Neris“, ir Viršuliškių Bočiams. Jiems pritarė visi dalyviai, tik užėjęs lietus neleido eit ratelių… Ačiū renginio organizatoriams Žvėryno Bočių pirmininkei Jūratei, Zinai ir pagalbininkams.

Nuotraukoje: renginio idėjos autorės ir organizatorės iš kairės Vilija ir Zina
Nuotraukoje: Vartų puošimas
Nuotraukoje: Generolo Plechavičiaus rinktinės karių choras
Nuotraukoje: Žirmūnų ansamblis „Neris“
Nuotraukoje: Viršuliškių Bočiai Gegužinėje

 

© LIETUVOS BOČIAI. 2024. Visos teisės saugomos.