Mažeikiai

 

Istorija

1992 metais įkurtai „Bočių“ Mažeikių rajono bendrijai antrus metus vadovauja Levutė Pleinienė. Jos teigimu, Mažeikių senjorai apie senatvę negalvoja, nori gyventi visavertį gyvenimą, o savo išmintį ir patirtį perduoti jaunajai kartai. Pagyvenę žmonės nesiskiria su šokiu, daina, muzika, poezija, tai jiems padeda praleisti laiką, užmiršti negalias ir bėdas.
Prieš šešiolika metų įkurtam ansambliui „Bočiai“ visus tuos metus vadovauja Genovaita Jomantienė. Moterų šokių kolektyvą „Šarma“ rikiuoja Stasė Bučienė, o prie liaudiškos muzikos kapelos „Pagunda“ vairo stovi Petras Letukis.Prieš dvejus metus į bendriją įsijungė Viekšnių miestelio bočių kapelija „Jonkelis“, kurios muzikantams ir dainininkams vadovauja Arūnas Šarkis ir Julija Juciuvienė.
Draugijos meno kolektyvai koncertuoja miesto renginiuose ir šventėse, važinėja su koncertais po Lietuvą, palaiko glaudžius ryšius su Liepojos ir Saldaus miestų (Latvija) pagyvenusiais žmonėmis, įvairiomis progomis bendrai koncertuoja, dalyvauja vakaronėse, mini šventes.

Draugijos senjorai aktyviai dalyvauja kultūriniame, visuomeniniame gyvenime, bendrauja tiek su vaikais, tiek su jau pagyvenusiais žmonėmis, dažnai koncertuoja, skaito eiles Vaikų našlaičių ir senelių globos namuose, vaikams perduoda savo papročius, tradicijas.
Rankdarbius mėgstantys senjorai vieni iš kitų mokosi megzti, siūti, pinti, lipdyti, siuvinėti, drožti ir kitokių darbų, savo kūrinius demonstruoja įvairiose parodose ir mugėse. Vyrai neseniai susibūrė į šaškių ir šachmatų klubą. Iškilmingai su senovinėmis tradicijomis ir suneštiniais žemaitiškais valgiais senjorai švenčia įvairias šventes.Mažeikių senjorai labai mėgsta keliauti: jau aplankytos kone visos gražiausios, įdomiausios Lietuvos vietos, pabūta ir Latvijoje: Liepojoje, Ventspilyje, Dobelėje, Salaspilyje.

Ansamblis „Bočiai“

Nuotraukoje: koncertuoja ansamblis “Bočiai”

Kolektyvą 1998 m. subūrė Monika Sprindienė. Dabartinė vadovė – Genovaita Jomantienė.

„Bočiai“ aktyviai koncertuoja miesto renginiuose ir šventėse, važinėja po Lietuvą. Palaiko glaudžius ryšius su Liepojos ir Saldaus miestų (Latvija) pagyvenusiais žmonėmis – įvairiomis progomis bendrai koncertuoja, dalyvauja vakaronėse, mini valstybines ir kalendorines šventes. Atlieka ir sakralinę muziką, yra giedoję Šiluvos, Tytuvėnų, Laižuvos, Mažeikių bažnyčiose.

Ansambliui už aktyvų dalyvavimą meninėje veikloje įteiktas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkos raštas.

© LIETUVOS BOČIAI. 2024. Visos teisės saugomos.