Širvintų

 

Vladas Jablonskas, LPS “Bočiai” Širvintų raj. pirmininkas
Adresas: Kalnalaukio g. 37, LT – 19107, Širvintos
Tel. Nr. +370 61949352, El. paštas: jablonskas43@gmail.com
Įmonės kodas

,,Bočiai” šventė Tarptautinę moterų solidarumo dieną

Nors Kovo 8-oji nebuvo pavasariška: snigo ir pustė, tačiau Širvintų ,,Bočiai” to nepabūgo ir rinkosi į kavinę ,,Leliją” švęsti Tarptautinės moterų solidarumo dienos (2023 03 13).   Pirmininkas V. Jablonskas visas moteris pasveikino su švente, palinkėjo geros nuotaikos ir sveikatos.   Visas moteris nustebino vyrai, surengę sveikinimą. Antanas paskaitė eiles moterims o Vladislovas, Aleksandras, Petras ir Antanas akomponuojant Jonui padainavo dainas ,,Lakštutė”, ,,Tylūs armonikos garsai” ir ,,Daug daug dainelių” irįteikė moterims po tulpės žiedą.   Šventėje visus linksmino kapela iš Bagaslaviškio.


Šventę aprašė. Regina Ambrazienė ,,Bočių” bendrijos tarybos narė

Bočių“ rankdarbiai atskleidė jų energijos paslaptį

 Neringa Tuškevičienė LPS „Bočiai“ Širvintų bendrija

Širvintų I.Šeiniaus viešojoje bibliotekoje 2020 02 27 buvo atidaryt graži LPS „Bočiai“ Širvintų bendrijos narių rankdarbių paroda, kurios dalyviai savo darbščiomis rankomis kuria stebuklus. Savo darbus pristatė net septyniolikos autorių kolektyvas: Zina Stonienė, Lolita Pliukštienė, Povilas Malinauskas, Leokadija Žukauskienė, Alvyda Vadeikienė, Regina Ambrazienė, Vitalija Marcinkevičienė, Sigita Liucija Jankovskienė, Laima Baronienė, Zita Kavaliauskienė, Dalija Anastazija Mulevičienė, Liudmila Urbonavičienė, Matriona Aniukštienė, Laimutė Nitinienė, Danutė Murauskienė, Genovaitė Piškinienė, Ana Geigalienė.

Nertos skaros, megztos kojinės, suknytės, siuvinėti paveikslai, papuošalai, medžio drožiniai – viskas sukurta darbščių „Bočių“ rankų. Moterys net tapo savo rankdarbių manekenėmis. Suknelės, švarkeliai, megztukai, sijonai, suknelės – viskas sukurta darbščiomis, nuo darbų jau sužvarbusiomis rankomis.

Pasak, Ziną Stonienę, Bočių yra per 150 narių, jie keliauja, domisi, mokosi. O užsiėmę, bendraudami tarpusavyje ir kurdami gražius kūrinius bočiai ne tik kad smagiau laiką leidžia,  bet ir savo ligas ligeles užmiršta.

    „Bočių“ Širvintų bendrijos pirmininkas Vladas Jablonskas ir jo pavaduotoja Genovaitė Abromavičienė padėkojo kiekvienam autoriui ir įteikė gėlių. V.Jablonskas pasveikino visus parodos dalyvius ir palinkėjo dar daug gražių darbų.

   Dauguma autorių parodė labai mažą dalį savo darbų ir galėtų jau surengti personalinę parodą. O ši paroda bus eksponuojama visą mėnesį. Tad norintys tikrai supėjo ją apžiūrėti.

   Prisiminta ir tylos minute pagerbta buvusi draugijos narė, tautodailininkė Zofija Jablonskienė, kurios išmokytas austi juosteles audžia daugybė rajono mokinukių ir suaugusių moterų.

Parodos atidarymą savo grojamais kūriniais papuošė „Bočių“ narė, fleitininkė Vitalija Dulevičienė, o dainas dovanojo Kultūros centro darbuotojos Audronė Burakovienė ir Nijolė Vitkauskaitė .

© LIETUVOS BOČIAI. 2024. Visos teisės saugomos.